وکیل و مشاوره خانواده

یکی از شاخه‌های علم حقوقی، حقوقی خانواده است، وکیل خانواده را می‌توان از وکلایی دانست که تسلط و تجرب بیشتری در دعاوی خانواده دارند. یک وکیل خانواده با  کسب تجارب و توانایی‌های لازم برای پیشبرد دعاوی خانواده، طلاق از طرف زن و ... می‌تواند در احقاق حقوق موکلین در دعاوی خانواده نقش مهمی ایفا کند.  دعاوی خانواده امروزه به یک موضوع تخصصی در حقوق خصوصی تبدیل شده‌اند.  لازم به ذکر است با وجود فعالیت اکثر وکلای دادگستری در حقوق خانواده، انتخاب وکیل دادگستری متخصص  و مجرب در امور خانواده آسان نیست. 

رزرو مشاوره

مشاوره خانواده

ابتدا زمانی را برای اخذ مشاوره حقوقی نزد وکیل خانواده رزرو می‌کنید. مشاوره حقوقی می‌تواند به صورت تلفنی و حضوری باشد.

انعقاد قرارداد

حضور در دفتر وکیل

سپس در زمان تعیین شده برای مراجعه و اخذ مشاوره حضوری در دفتر وکیل خانواده با وی به صورت حضوری ملاقات کرده و در صورت توافق برای اعطای وکالت به وکیل محترم، وکیل در پرونده طلاق، طلاق‌توافقی و... شما اعلام وکالت می‌کند.

بررسی و ارزیابی پرونده

مطالعه پرونده خانواده

بعد از انعقاد قرارداد حق‌الوکاله با وکیل و امضای وکالتنامه، وکیل با مطالعه، بررسی و ارزیابی پرونده شما در زمینه خانواده در دعوی شما اعلام وکالت کرده و در اقامه دعوی یا دفاع در پرونده مطروحه وکالت شما را بر عهده می‌گیرد.

حضور در دادگاه

دفاع در دادگاه خانواده

در طول مدت رسیدگی به پرونده مطروحه خانواده شما در دادگاه خانواده، تعیین مواعد زمانی و دیگر امور مرتبط با دعوی شما، تمامی مراحل به صورتی کاملا شفاف به موکل اطلاع‌رسانی می‌شود. لازم به ذکر است کلیه مراحل پرونده از طریق سامانه حقوقی عدل‌بان قابل مشاهده است.

بهترین وکیل خانواده در تهران و ایران

همانطور که ذکر شد، انتخاب یک وکیل خانواده  از میان دیگر وکلای دادگستری و جستجو و انتخاب  بهترین وکیل خانواده کار آسانی نیست .  با این حال بهترین راه‌کار برای انتخاب یک وکیل خوب خانواده نیاز به درکی خوب از نحوه جستجو و انتخاب وکیل خانواده دارد. اگر به دنبال بهترین وکیل هستید بهتر است به وکیل خود اعتماد کنید و تمامی اطلاعات لازم را در اختیار وکیل قرار دهید و موضوعی را از وکیل خود پنهان نکنید.

رویه شعبه های مختلف دادگاه ما با هم متفاوت است بعضی سریع و بعضی کند هستند و در مجموع می توان گفت که اتفاقات دادرسی در اکثر مواقع قابل پیش بینی کامل نیست و ممکن است پرونده طولانی شود لذا توصیه می شود در این خصوص صبر و حوصله داشته باشید.
اگر قبلا پرونده حقوقی در زمینه دعاوی خانواده داشته‌اید حتما می‌دانید که بیشتر آراء در محاکم قابل اعتراض و تجدید نظر خواهی اند پس ممکن است به دلایل مختلف دادگاه بدوی به نفع شما رای صادر نکند. بهترین موکل کسی است که به وکیل خانواده خود تا انتهای پرونده اعتماد داشته باشد زیرا یک وکیل خانواده خوب آراء بسیاری در دادگاه تجدید نظر یا حتی در دیوان عالی داشته و توانسته آن‌ها را نقض کند.

در سامانه حقوقی عدل‌بان با استفاده از بخش انتخاب وکیل دادگستری می‌توانید  بهترین وکیل خانواده در تهران و به عبارت دیگر وکیل خوب خانواده در تهران را به راحتی از طریق این بخش با جستجو در میان لیست وکلا پیدا کنید.

حقوق خانواده

عدل‌بان
عدل‌بان